Listopad 2017

Útočiště interiérového člověka

23. listopadu 2017 v 13:31 | PhDr. Kateřina Jančaříková, Ph. D. |  Filmy pro EVVO
Zde naleznete odkaz na film Útočiště interiérového člověka

Film Smrt nese název Glyfosát

10. listopadu 2017 v 13:32 | PhDr. Kateřina Jančaříková, Ph. D. |  Filmy pro EVVO
Zde je možné shlédnout film vysvětlující problematiku Glyfosfátů - Roundup. Přes milion lidí podpepsalo petici, ve které je požadován jeho zákaz.

Více informací odorganizace Greenpeace.

Milá Kateřino,

na konci října se povedlo nastartovat konec glyfosátu v Evropě. Na setkání členských států se podařilo zastavit proces udělení licence pro tento toxický pesticid. Petice, kterou podepsalo přes 1,3 milionu lidí z celé Evropy včetně Vás, už přitom předtím pomohla přesvědčit europoslance, aby hlasovali pro zákaz glyfosátu. Zasadili jsme tak pořádný úder chemickým společnostem typu Monsanto a jejich lobbistům.

Přispějte na kampaň proti glyfosátu.

Chemický gigant Monsanto má i další problémy - zjistilo se, že celé pasáže ze studie EFSA, která tvrdí, že je glyfosát bezpečný, byly totiž opsány z materiálů Monsanta. Horkou půdu pod nohama má i dosluhující ministr zemědělství Marian Jurečka, protože veřejnost si všimla, že zatímco doma v Česku tvrdí, jak by rád glyfosát omezil, v Evropě hlasuje pro prodloužení licence. Dokládá to například díl pořadu A dost! o glyfosátu, na jehož natáčení se podílel kolega Freidinger.

Náš tlak vrcholí. Udělali jsme krok správným směrem, který by mohl vést k budoucnosti nejen bez glyfosátu, ale i ostatních nebezpečných pesticidů. Pomozte nám i nadále bojovat proti toxickým přípravkům v zemědělství i přes odpor České republiky a jejího ministra zemědělství.

Přispějte na kampaň proti glyfosátu.

Lukáš Hrábek
Tiskový mluvčí Greenpeace

https://www.stream.cz/adost/10019667-smrt-nese-jmeno-glyfosat