Listopad 2009

Jak správně citovat?

30. listopadu 2009 v 8:57 | PhDr. Kateřina Jančaříková, Ph. D. |  Základní informace pro všechny MÉ STUDENTY
Na níže uvedených stránkách naleznete dobře zpracované informace, jak citovat. Prosím věnujte tomu pozornsot, především před psaním diplomových a bakalářských prací. Správné citace je ovšem dobré používat vždy, tedy i při psaní prací seminárních apod.

Odkaz na stránku věnovanou citacím zde.

TErmín soutěže o cenu děkana

29. listopadu 2009 v 13:42 | PhDr. Kateřina Jančaříková, Ph. D.
Termín obhajob studentských prací Soutěže o cenu děkana bude v pondělí 14.12. od 9 hodin.

Všichni přihlášení budou mít 7 - 10 minut na představení své práce. Po obhajobáchj se komise krátce poradí a vzápětí proběhne slavnostní vyhlášení výsledků.

KJ

Exkurze do Záchranné stanice 23.11.

12. listopadu 2009 v 9:03 | PhDr. Kateřina Jančaříková, Ph. D. |  PŘEDMĚT "Základy ekologie a problematiky ž.p."
Pozor!

V pondělí 23.11. máme domluvenou exkurzi do záchranné stanice ohrožených živočichů v Jinonicích, kde nás provede a s provozem a ideamy stanice seznámi paní Přibylová.

Sejdeme se jako na přednášku 8.55 h před 101čkou v Rettigovce. Odchod z fakulty 9.10h. Pojedeme metrem B z Národní do Jinonic, pak kousek pěšky kolem Waldorfské školy.

Oblečení a obutí přizpůsobte počasí a tomu, že většina expozic je venkovní. Pokud bude deštivo, blátu se vyhneme jen těžko. Uvažujte i o náhradním civilním obutí do batohu.

Ti, kterým seminář nenavazuje na přednášku ("malá skupina" a "e-skupina") mohou po hodině odejít a nebo zůstat (a případně si tak nahradit zameškaný seminář).

Návrat na fakultu bude individuální od metra Jinice v čase obvyklém.

Buy Nothing Day a boj proti konzumu

1. listopadu 2009 v 9:23 | Dominika Patrovská, mmo |  Nabídka především ale nejen pro RODIČE

Stejný cíl jako ženské party, na nichž si účastnice vyměňují součásti oblečení, tedy boj proti konzumu, má i nezisková organizace Adbusters Media Foundation v Kanadě. V roce 1992 poprvé vyhlásila tzv. "Buy Nothing Day"; tedy den, kdy si účastník dobrovolně v žádném obchodě nic nenakoupí. Buy Nothing Day připadá příznačně vždy na pátek po americkém dni díkůvzdání. Tento den, kdy lidé slaví vděčnost za věci, které mají, probíhá v USA vždy čtvrtý čtvrtek v listopadu.

Obdobou je Buy Nothing Christmas, reakce na komercializaci severoamerického vánočního nákupního běsnění. Protest probíhá tak, že si jednoduše v celé vánoční nákupní sezóně nic nového nepořídíte. Ukazuje na to, že je možné najít takové způsoby dávání, které vyjádří smysl Vánoc mnohem lépe a silněji. Darovat například poukaz na hlídání dětí přátelům, sepsat rodinnou kuchařku svým vnoučatům, natočit video se vzpomínkami dědečka a babičky na jejich dětství, nabídnout někomu, že jej naučíte něčemu, co sami dobře ovládáte, napsat někomu báseň nebo příběh, namalovat obraz či udělat zajímavou fotografii.

Existuje i možnost Buy Nothing New, tedy nekupovat si nic nového po celý rok a nepodílet se tím na konzumní společnosti. Lidé, kteří se do akce zapojí, si nekupují nic nového, co není opravdu nezbytné k životu. Nové kupují pouze vybrané věci - například jídlo, hygienické potřeby, léky, pomůcky k opravě domu či auta <to auto mi sem nezapadá - pozn. JNe>. Věci odlišného charakteru pak seženou třeba právě na serveru typu Freecycle.

Dominika Patrovská, mmo


http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?sh_itm=6f0a68331f8e4ec5242fcb8d323f0e2a

Ekolist 10/2009, s. 16 Dominika Patrovská: Balada z hadrů